Dotacje odnawialnych źródeł energii

oze.gif

Program "Mój prąd" startuje już od 1.07.2021

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej poinformował w oficjalnym komunikacie że kolejny nabór do programu wspierającego rozwój instalacji pv startuje od 1.07.2021r. Jest też dobra informacja dla osób, które kupiły instalację fotowoltaiczną po 31 stycznia 2020 roku. Koszty poniesione na fotowoltaikę przed terminem rozpoczęcia naboru będą kwalifikowały się do skorzystania ze środków nowej edycji programu „Mój Prąd”!

Program rządowy "Czyste powietrze" to szansa na lepsze jutro.

Ogólnopolski program „Czyste Powietrze” wystartował w 2018 r. Jego celem jest poprawa jakości powietrza
w Polsce przez dofinansowanie przedsięwzięć termomodernizacyjnych, w tym m.in. wymiany źródeł ciepła
i montażu fotowoltaiki. Z rządowego programu skorzystać mogą właściciele oraz współwłaściciele jednorodzinnych budynków mieszkalnych

Maksymalna możliwa do uzyskania kwota do 37.000,00 zł

Celem programu jest zmniejszenie a z czasem wyeliminowanie emisji pyłów oraz zanieczyszczeń za co w dużej mierze odpowiadają domy jednorodzinne. Budżet tego programu to aż 103 mld złotych, a sam program będzie trwał do 2030 roku.

Ulga termomodernizacyjna - wsparcie wydatków na modernizację budynków

Wszyscy beneficjenci programów rządowych mogą również skorzystać z obowiązującej ulgi podatkowej. Zakłada ona odliczenie od podatku dochodowego pozostałych wydatków nieobjętych dotacjami. Rozliczenia dokonuje się podczas zeznania podatkowego.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami którzy w czasie spotkania audytowego odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.